Masz pytania? Chcesz złożyć zamówienie przez telefon? Zadzwoń: +48 603 767 631
Logo
  • O MNIE
  • BLOG
  • SKLEP
  • KONSULTACJE
  • KONTAKT
  • Shopping Cart
Logo

Pielęgnacja skóry małego dziecka

Charakterystyka skóry małego dziecka.

Skóra dziecka poniżej 3 r.ż. jest cieńsza nawet o 20%, a stosunek jej powierzchni do masy ciała jest nawet 3krotnie większy niż u osoby dorosłej. Dodatkowo taka skóra nie jest jeszcze w stanie zabezpieczyć przed nadmierną utratą wody, nie chroni przed promieniowaniem UVB (jest jasna, ponieważ nie wytwarza melaniny, która naturalnie chroni nas przed tym promieniowaniem).

Dlatego pielęgnując skórę dziecka skupmy się na ochronie i minimalizowaniu, a najlepiej zupełnym wykluczeniu substancji alergizujących i potencjalnie drażniących.

Tego nie rób!

Absolutnie nie należy używać kosmetyków, przeznaczonych dla dorosłych, ponieważ mogą poważnie zaszkodzić dziecku. Skóra dziecka nie jest w stanie zapobiec przed wchłanianiem ich do krwioobiegu.

Oczyszczanie

Do kąpieli wybierzmy syndety (żele myjące), ponieważ nie zawierają mydła. Jeszcze lepiej, jeśli będą zawierać niejonowe środki powierzchniowo czynne. Można je rozpoznać po mniejszym pienieniu się. Taki żel będzie mniej podrażniał delikatna skórę.

Pielęgnacja

Najlepszymi kosmetykami do pielęgnacji będą takie, które skórę natłuszczą i pozostaną na niej tworząc delikatny film ochronny.

Zabezpieczy on przed otarciami (zminimalizuje je). Jeśli wolimy używać produktów naturalnych, ważne, aby przy wyborze takich kosmetyków całkowicie zrezygnować z tych, które zawierają substancje zapachowe. W ich składzie bardzo często występują alergeny, które zadziałają drażniąco na delikatną skórę.

Kremy i olejki pielęgnujące powinny zawierać nienasycone kwasy tłuszczowe, które wspomogą warstwę rogową w poprawnym funkcjonowaniu. Zmniejszą napięcie skóry, zapobiegną nadmiernej utracie wody przez naskórek.

Kwasy tłuszczowe znajdziemy w olejach roślinnych, między innymi maśle shea, czy maśle kakaowym. Te surowce nie wchłaniają się przez naskórek więc będę bezpieczne dla dziecka. Wszelkie oliwki i masełka bez dodatków zapachowych będą idealne. Zasada im mniej tym lepiej jest w pielęgnacji delikatnej skóry dziecka najważniejsza.

Ważne aby nie przesadzić z ilością (skóra nie powinna być bardzo tłusta). Ponieważ, jeśli wytworzy się okluzja, może ona zatkać pory i spowodować zaburzenia gospodarki cieplnej organizmu.

Naturalny krem do pielęgnacji twarzy i ciała,

który kupisz tu, jest bez dodatków zapachowych i bez wody. Jest produkowany z nierafinowanych maseł i olejów, w niskiej temperaturze, co pozwala na zachowanie nienasyconych kwasów tłuszczowych.

To krem dla całej rodziny. Pielęgnuje, chroni i łagodzi podrażnienia. Jest niezwykle skuteczny w pielęgnacji nawet bardzo problematycznej i delikatnej skóry. Posiada delikatny i naturalny kokosowo-mleczny zapach. Nie zawiera alergenów. Jest kosmetykiem hipoalergicznym. Możesz ten krem rozważyć przy okazji konsultacji z pediatrą.

Jeśli chcesz, możesz umówić się ze mną na konsultację, napisz na: biuro@iliola.com.pl

Dbaj o siebie!

Aleksandra Kubas

One thought on “Pielęgnacja skóry małego dziecka

  1. Krem jest idealny, ponieważ pielègnuje, chroni i łagodzi podrażnienia. Sprawdza siè u mojej całej rodziny, jest naturalny, bez alergenòw, szybko siè wchłania.
    Polecam każdemu, kto ceni sobie wysokiej jakości produkty.

Comments are closed.

PLN Złoty polski
EUR Euro