Masz pytania? Chcesz złożyć zamówienie przez telefon? Zadzwoń: +48 603 767 631
Logo
  • O MNIE
  • BLOG
  • SKLEP
  • KONTAKT
  • Shopping Cart
Logo

Pielęgnacja skóry dziecka. Zobacz na co zwrócić uwagę.

Charakterystyka skóry małego dziecka.

 

Skóra dziecka poniżej 3 r.ż. jest cieńsza nawet o 20%, a stosunek jej powierzchni do masy ciała jest nawet 3krotnie większy niż u osoby dorosłej. Dodatkowo taka skóra nie jest jeszcze w stanie zabezpieczyć przed nadmierną utratą wody, nie chroni przed promieniowaniem UVB (jest jasna, ponieważ nie wytwarza melaniny, która naturalnie chroni nas przed tym promieniowaniem).

Dlatego pielęgnując skórę dziecka skupmy się na ochronie i minimalizowaniu, a najlepiej zupełnym wykluczeniu substancji alergizujących i potencjalnie drażniących.

Tego nie rób!

Absolutnie nie należy używać kosmetyków, przeznaczonych dla dorosłych, ponieważ mogą poważnie zaszkodzić dziecku. Skóra dziecka nie jest w stanie zapobiec przed wchłanianiem ich do krwioobiegu.

Oczyszczanie.

Do kąpieli wybierzmy syndety (żele myjące), ponieważ nie zawierają mydła. Jeszcze lepiej, jeśli będą zawierać niejonowe środki powierzchniowo czynne. Można je rozpoznać po mniejszym pienieniu się. Taki żel będzie mniej podrażniał delikatna skórę.

Jeśli używasz takiego żelu, zarekomenduj go w komentarzu 🙂

 

Pielęgnacja.

Najlepszymi kosmetykami do pielęgnacji będą takie, które skórę natłuszczą i pozostaną na niej tworząc delikatny film ochronny.  Zabezpieczy on przed otarciami (zminimalizuje je).

Jeśli wolimy używać produktów naturalnych, ważne, aby przy wyborze takich kosmetyków całkowicie zrezygnować z tych, które zawierają substancje zapachowe. W ich składzie bardzo często występują alergeny, które zadziałają drażniąco na delikatną skórę.

Kremy czy olejki pielęgnujące powinny zawierać nienasycone kwasy tłuszczowe, które wspomogą warstwę rogową w poprawnym funkcjonowaniu. Zmniejszą napięcie skóry, zapobiegną nadmiernej utracie wody przez naskórek.

Kwasy tłuszczowe znajdziemy w olejach roślinnych, między innymi maśle shea, czy maśle kakaowym. Te surowce nie wchłaniają się przez naskórek więc będę bezpieczne dla dziecka.

Bardzo ważne aby nie przesadzić z ilością (skóra nie powinna być bardzo tłusta). Ponieważ, jeśli wytworzy się okluzja, może ona zatkać pory i spowodować zaburzenia gospodarki cieplnej organizmu.

Wszelkie oliwki i masełka bez dodatków zapachowych będą idealne.

Pamiętajmy, że zasada im mniej tym lepiej jest w pielęgnacji delikatnej skóry dziecka najważniejsza.

Krem na skóre w czasie tarczycy

Naturalny rytuał do pielęgnacji twarzy i ciała,

bez dodatków zapachowych. Bez wody. Produkowany z nierafinowanych maseł i olejów, w niskiej temperaturze, co pozwala na zachowanie nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Krem dla całej rodziny. Pielęgnuje, chroni i łagodzi podrażnienia. Niezwykle skuteczny kosmetyk w pielęgnacji nawet bardzo problematycznej i delikatnej skóry. Posiada bardzo delikatny i naturalny kokosowo-mleczny zapach. Nie zawiera alergenów.

Jeśli chcesz, możesz umówić się ze mną na konsultację, napisz na: biuro@iliola.com.pl

Dbaj o siebie!

Aleksandra!

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
1 rok temu

Krem jest idealny, ponieważ pielègnuje, chroni i łagodzi podrażnienia. Sprawdza siè u mojej całej rodziny, jest naturalny, bez alergenòw, szybko siè wchłania.
Polecam każdemu, kto ceni sobie wysokiej jakości produkty.

PLN Złoty polski
EUR Euro