W dniach od 20.07 do 3.08 zamówienia nie będą realizowane
Darmowa dostawa od 400 PLN w Polsce, w UE od 500 EUR
Kosmetyki dla pacjenta onkologicznego
Masz pytania? Chcesz złożyć zamówienie przez telefon? Zadzwoń: +48 573 823 977 +48 603 767 631
Search
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Trądzik – jak go wyleczyć?

Zaskórniki, krosty, grudki, nacieki zapalne, guzki i cysty – tak wygląda trądzik pospolity. To przewlekła choroba skóry, a co za tym idzie – jego leczenie jest procesem. Możesz wygrać z trądzikiem, ale musisz podejść do niego holistycznie i wyposażona w konkretną wiedzę. Jesteś gotowa na piękną skórę?

Trądzik pospolity coraz częściej dotyka dorosłych i jest jedną z najczęściej diagnozowanych chorób dermatologicznych. Trądzikowe zmiany skórne pojawiają się głównie na twarzy, klatce piersiowej i plecach. Wbrew wciąż powszechnemu mitowi nie jest to problem jedynie nastolatków.
Wokół leczenia trądziku narosło wiele innych, powszechnie powielanych mitów. Dziś chciałabym opowiedzieć Ci, co naprawdę powoduje trądzik i jak walczyć z tym schorzeniem.

Chociaż w tekście będę koncentrować się na twarzy, pamiętaj – przedstawione przeze mnie wskazówki możesz zastosować także w pielęgnacji innych miejsc na Twoim ciele pokrytych zaskórnikami i krostami.

Trądzik – najczęstsze przyczyny powstawania

Do najczęściej wskazywanych w przyczyn trądziku należą:

 • nadmierna produkcja łoju
 • zaburzenie procesu rogowacenia skóry
 • stan zapalny mieszka włosowo-łojowego.

To bezpośrednie przyczyny trądziku. Musisz wiedzieć, że Twoja skóra sama z siebie nie zacznie produkować zbyt gęstego sebum, a stan zapalny mieszka włosowo-łojowego nie bierze się z znikąd.

Za pogorszeniem stanu skóry stoją:

 • zaburzenia hormonalne
 • nieodpowiednia pielęgnacja
 • stres.

Trądzik a stres

Stres może powodować i zaostrzać przebieg trądziku. Uporczywy trądzik natomiast jest źródłem stresu. Jeśli jesteś ciekawa, jak stres wpływa na stan skóry przeczytaj wpis.

Hormony a trądzik

Zaburzona gospodarka hormonalna odpowiada za trądzik. Jeśli zażywasz leki hormonalne, być może obserwujesz pogorszenie się kondycji Twojej skóry. Co robić w tej sytuacji? Podstaw na odpowiednią pielęgnację!

Błędy podczas pielęgnacji skóry trądzikowej

Chcesz wygrać z trądzikiem? Upewnij się, że nie popełniasz tych pielęgnacyjnych błędów!

 1. Nadmierne wysuszanie skóry
  Jeśli będziesz agresywnie wysuszać skórę i traktować ją kosmetykami pochłaniającymi zbyt duże ilości sebum, buzia zacznie się bronić. Sebum będzie coraz więcej, a trądzik
 2. bardziej agresywny.
 3. Zbyt rzadkie mycie skóry oraz mycie jej samą wodą
  Jeśli po umyciu twarzy kosmetykiem Twoja buzia jest podrażniona i wygląda gorzej – zmień kosmetyk. Skóra może być naturalnie zaróżowiona po masażu, nie może być podrażniona. Musi być dokładnie umyta – rano, wieczorem i po treningu.

Jak pielęgnować skórę trądzikową?

Nieodpowiednia pielęgnacja jest bardzo częstym powodem występowania trądziku oraz bardziej agresywnego przebiegu tej choroby skóry. Jak pielęgnować skórę trądzikową? Pamiętaj o kilku kluczowych zasadach.

Oczyszczanie skóry trądzikowej

Podczas mycia skóry trądzikowej, pamiętaj o 3 złotych regułach:

 1. Myj twarz rano i wieczorem.
  Nieważne, że po przebudzeniu Twoja buzia wygląda na czystą. Pory skóry nie są czyste – pot, brud, kurz, roztocza, sebum. To wszystko musisz zmyć, zanim nałożysz krem.
 2. Myj twarz odpowiednim kosmetykiem.
  Mycie buzi wodą się nie liczy. Sama woda nie oczyści Twojej skóry. To bardzo ważne, abyś dobrze umyła twarz, zanim nałożysz na nią krem. W przeciwnym razie, aplikując krem, połączysz go z zanieczyszczeniami skóry i wmasujesz sobie tę mieszankę w twarz.
 3. Myj twarz co najmniej 1 minutę.
  Pamiętaj, aby umyć buzię dokładnie, potrzebujesz minimum 1 minuty.

Krem głęboko oczyszczający i wygładzający SATIN. Wybieraj delikatne preparaty, które nie podrażnią skóry w trakcie gojenia oraz z widocznymi stanami zapalnymi. Jednocześnie środek myjący powinien być skuteczny – oczyszczać pory, niwelować ich widoczność, usuwać zaskórniki.
Redukcja porów o średnio 39,4% po 7 dniach stosowania?
Poprawa wygładzenia skóry o średnio16,8% po 7 dniach stosowania?
Satin! Ten oczyszczający krem możesz stosować nawet, jeśli na twarzy masz ropne wykwity lub strupy. A dowody skuteczności? To wyniki badań aparaturowych.Dobrze sprawdzi się także mydło Aleppo, którego możesz używać do mycia całego ciała.

Jaki krem do skóry trądzikowej?

Każda skóra (nawet zdrowa i piękna) produkuje sebum. To substancja wydzielana przez nasze gruczoły łojowe, której zadaniem jest tworzenie warstwy ochronnej na skórze. Problem pojawia się, kiedy produkcja sebum jest nadmierna, a samo sebum – złej jakości.

Nawilżanie skóry trądzikowej

Kosmetyk pielęgnujący do skóry trądzikowej musi ją odpowiednio nawilżać. Wybierz Krem do twarzy naturalny hipoalergiczny RITUAL NATURAL, który nie zawiera żadnych substancji drażniących i nie tylko nawilży, lecz także ukoi skórę.
Nawilżanie skóry trądzikowej pomoże zahamować nadmierną produkcję sebum.
Pamiętaj, krem naturalny nie zawiera wody. Dlatego, zanim nałożysz go na twarz, spryskaj ją wodą termalną.
Kremów naszej marki (zarówno naturalnego, jak i orientalnego) dotyczy zasada: Mniej znaczy więcej!. Na całą twarz wystarczy ilość kremu wielkości paznokcia. Skóra nie może być tłusta od nadmiernej ilości preparatu! Inaczej zadziała na zanieczyszczenia jak lep na muchy.
Odpowiednio oczyszczona i nawilżona skóra będzie się właściwie regenerować.

Regeneracja skóry trądzikowej

Składnikiem, który przyśpieszy regenerację skóry trądzikowej jest koenzym Q10. Postaw na preparat, który pomoże zredukować blizny po trądziku i przyśpieszy gojenie się twarzy, ponieważ zawiera maksymalną dawkę koenzymu Q10 – Nani.
Nakładając serum z koenzymem q10 naturalne NANI, stosuj się do tych samych zasad, które obowiązują podczas nakładania kremów.

 • Najpierw spryskaj twarz wodą termalną.
 • 3-4 krople Nani wystarczą na twarz i szyję. Nie przesadzaj z ilością kosmetyku!

Nani to po hawajsku piękna. Właśnie taka będzie Twoja skóra po nałożeniu kosmetyku, dlatego śmiało odważ się zrezygnować z podkładu. Nani możesz łączyć z ulubionym kremem, np. naturalnym. Połącz w dłoniach odrobinę kremu i 3 krople Nani. Taki koktajl wmasuj w twarz wieczorem.
Pamiętaj, odpowiednie mycie skóry, nawilżanie jej i regeneracja sprawią, że stan cery będzie poprawiał się z dnia na dzień. Trądzik pospolity to schorzenie, które może znacznie obniżać nam jakoś życia – odbierać pewność siebie, obniżać samoocenę. Nie warto go lekceważyć. Zamiast maskować problem pod grubą warstwą makijażu, warto zadbać o siebie.

Dbaj o siebie!

Aleksandra

ili ola owner

PLN Złoty polski
EUR Euro